کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که واقعا عطر امضا چیست ؟ و چه معیار هایی برای انتخاب ادکلن امضا باید رعایت شود.

هر شخص چه مرد و چه زن میتواند احساسات، اخلاق، رفتار و شخصیت منحصربه فردی داشته باشد و بر همین اساس است که حتی استایل پوششی متفاوتی را هم برای خود در نظر میگیرد. عطر امضا یا به قولی عطر نماد ، عطر شخصی ، عطر نشان و . . . عطریست که قرار است شما را به بهترین شکل معرفی کند. اینکه مرد یا زنی حساس هستید. جدی هستید یا شوخ و در کل چه شخصیت و رفتاری دارید، همگی میتواند در کنار نوع لباس پوشیدن، با یک عطر یا ادکلن هم نمایان شود . یعنی فردی که ابتدا وضعیت ظاهری شما را میبیند و سپس بوی عطرتان به مشامش میخورد، باید متوجه شود که با چه تیپ فردی روبرو شده است. پس عطری را انتخاب کنید که سازگاری بیشتری با مشخصات رفتاری، شخصیتی ، پوششی و کاری شما دارد و بر همین اساس عطری را امضای خود قرار دهید!

تیم رویال عطر نکاتی را برای انتخاب درست تر عطر امضا مطرح میکند امید است ارزشمند واقع شود و شما عطر خاصتان را بر همین اساس پیدا کنید....

 

خاص باشید !

یکی از مهم ترین نکات، خاص بودن است. این عطر قرار است امضای شما باشد نه اینکه عالم و آدم آن را بشناسند و برایشان تکراری و آشنا باشد . همینطور که یک امضا باید خاص و منحصر به فرد باشد، عطر امضا هم باید تک باشد تا نشانه و معرفی از شخص شما شود.

 

یک عطر را نمیتوانید در تمام فصول سال استفاده کنید !

به خوبی میدانید که عطرها طبع های مختلفی دارند. یکی سرد است، دیگری گرم است  وهمچنین ممکن است عطری معتدل (چهارفصل) باشد. اگر به شدت تاکید دارید که در همه فصول یک عطر را استفاده کنید قطعا باید به دنبال عطرهای معتدل و چهار فصل بروید. این عطرها طبعشان نه گرم است و نه سرد و میتوان در تمامی فصول سال استفاده کرد. اما اگر وسیع تر فکر مکنید باید به این نکته توجه نمایید که شما نمیتوانید عطری گرم را در تابستان استفاده کنید چون سبب آزار و اذیت خود و دیگران میشوید و نباید شوکه شوید که دوستتان بگوید چرا امروز بوی پیف پاف میدهی !

نگران عطر امضای خود نباشید . 2 عطر را انتخاب کنید . یکی سرد و دیگری گرم . هر کدامشان برای 6 ماه سال مناسبتان خواهد بود. 

به خودتان دروغ نگویید !

بانویی با چهره عبوس و خشمگین مانند و البته پوششی تیره و رسمی اما با عطری گلی، شاد و خوشمزه ! یک مثال دیگر : مردی با شلواری مشکی و پارچه ای را با کفشی رنگی و اسپورت در نظر بگیرید. حتی شوخی اش هم عذاب آورد است. پس هماهنگ کردن رایحه عطر با روحیات و اخلاق و رفتار و همچنین پوشش خود یکی از ارکان به شدت مهم در انتخاب عطر مناسب است. اگر فردی مهربان و آرام هستید، پس روحیه ای لطیف دارید. عطرهایی از جنس گل های ملایم و میوه ای راست کار شماست. اگر جدی و مسمم هستید، عطری رسمی ، سنگین و البته تاریک و تلخ احتمالا با روحیات شما سازگار تر خواهد بود.

 

گروه های بویایی (خانواده بویایی) را بشناسید :

عطر ها دسته بندی های مختلفی دارند از جمله چوبی، میوه ای ، گلی ، سبز، مرکباتی ، خوراکی و ... . شناخت گروه های بویایی اصلی بسیار بسیار مهم در تست و خرید عطر است. پس اگر احساس میکنید به اطلاعات جامع تری در خصوص شناخت دسته بندی عطر نیاز دارید لطفا در اینجا کلیک کنید .

چه نت هایی را خیلی دوست دارید ؟ از چه نت های متنفر هستید ؟

جواب این سوال را فقط خودتان میتوانید پاسخ دهید . ابتدا خوب فکر کنید که چه نت های با روحیات ، شخصیت، نوع پوشش و سلیقه شما سازگاری بیشتری دارد . به عنوان مثال روایح تلخ و سنگین همچون عود، چرم مناسب افراد پخته تر ، رسمی پوش و نسبتا جدی و مطمئن می باشد . عطرهایی که از جنس مرکبات ساده هستند، بیشتر برای تیپ های روزانه و انرژیک مناسب تر است . عطرهای گل محور روحیاتی مهربان و آرام میطلبند و ...

زمانی که برای تست و خرید عطر به فروشگاهی معتبر و خوب میروید مطمئنا کارشناس فروش خوبی هم خواهد داشت ( البته امیدوارام ) پس شما با شرح مشخصات نت هایی که دوست دارید و گروه های بویایی خاصی که مد نظرتان هست، کمک شایانی به فروشنده عطر میکنید تا از بین تعداد زیادی عطر، نمونه های شایسته تری را برایتان تست بدهد.

 

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

عطر Signature عطر شما عطر معرف

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت