کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

ممکن است شما هم به تازگی با عطرهایی برخورد داشته اید که پس از تست نتوانستید دقیقا انگشت انتخاب خود را به سوی زنانه یا مردانه بودن آن بگیرید. واقعا چه معیاری برای مشخص شدن مردانه یا زنانه بودن عطرها وجود دارد؟

شاید بتوان گفت که در بعضی از عطرها طراحی روایح بر اساس مشابه سازی رایحه ی طبیعی پوست بدن زن یا مرد است. و در اینجا شیمی پوست نقش دارد. اما سوای قالب های کلیشه ای که برای این موارد وجود دارد، برای شما چه معیاری در زنانه یا مردانه بودن عطرها مهم است؟ (لطفا بعد از پایان مطالعه این مقاله نظر شخصی یا علمی خود را در پایین همین صفحه ذکر کنید)

 

 

 

اگر نحوه بسته بندی و بازاریابی را کنار بگذاریم، بطور کلی، عطر خانمها تمایل به سبکی و شیرینی بیشتر داشته و غالبا در خانواده گلی یا شرقی (ادویه ای) یافت می شوند. و عطر آقایان تمایل بیشتری به روایح قوی تر، غنی تر، چوبی، خاکی، گیاهی و آروماتیک تر (معطر) دارد. البته عوامل دیگری همچون اولویت ها و سلایق شخصی و چگونگی تظاهر عطر برروی پوست افراد مختلف نیز در اینجا تاثیرگذار است.

چناچه به عملکرد بعضی از برندها نظیر سی کی (CK)، هرمس (Hermes) و کرید (Creed) نگاهی بیندازیم پی میبریم که آن ها خیلی خود را در قید و بند تفکیک جنسیت برای عطرها نمی دانند. واقعیت این است که این شما هستید که با توجه به حسی که عطر در شما ایجاد می کند تصمیم میگیرید. پس اینبار که جذب رایحه ی یک عطر شدید بدون توجه به برچسب آن به خود فرصت بدهید. آن را برروی مچ دست خود اسپری کنید و پس از گذشت چند دقیقه از خود بپرسید که آیا این عطر برای شما مناسب هست یا خیر و آنگاه از انتخاب خود لذت ببرید.

اما اگر اصرار زیادی به تفکیک جنسیتی درعطر دارید پس با رویال عطر همراه باشید تا در ادامه با بعضی از معیارهای تفکیک عطرهای زنانه و مردانه از هم، بیشتر آشنا شوید.

  1.  بسته بندی: عطرهای مردانه عموما بسته بندی های ساده تری دارند. در بعضی موارد آن ها می توانند فلزی و یا چرمی طراحی شود. در حالیکه بسته بندی عطرهای زنانه می تواند دارای حلقه، روبان و سایر تزئینات باشد که ظاهری ظریف تر به آن ببخشد.

  2.  نت ها: عطر و ادکلن آقایان بیشترحاوی نت های چوبی، ادویه ای و چرمی می باشد. حتی ممکن است انواعی از فلفل و نت های نادری همچون زَبّاد (گربه مُشکین) نیز باشند. درصورتیکه عطرهای زنانه در اکثر موارد حاوی نت های گلی زیاد بوده و در مجموع عطرهای سبکتر، شیرینتر و میوه ای تری هستند.

  3.  برچسب: عباراتی همچون Pour Homme و For him می تواند نشان دهد که شرکت تولید کننده عطر آن را مخصوص استفاده آقایان طراحی کرده است و در مقابل آن واژه ی Pour Femme و For her نیز می تواند نشان دهنده ی زنانه بودن عطر باشد.

  4.  نام عطر: در بعضی موارد وجود بعضی از عبارات در نام عطر می تواند دلیلی بر مشخص بودن مورد مصرف آن باشد. برای مثال : "لیدی میلیون" از پاکو رابان، "ومنیتی" از تری ماگلر، "مادام گوتر" از ژان پل گوتیر،  "میس دیور" از برند کریستین دیور یا "بولگاری مَن" از برند بولگاری و موارد دیگری از این دست که مهر تاییدی بر نوع مصرف کننده آن است.

  5.  معمولا غلظت عطر یا اسانس عطرهای های زنانه ادوپرفیوم (Eau de Parfum)می باشد و عطر های مردانه بیشتر ادو تویلت (Eau de Toilette) می باشد . (برای کسب اطلاعات کامل در خصوص غلظت عطرها لطفا کلیک کنید).

 

پی نوشت1: امروزه اکثر تولیدات برندهای نیچ (Niche) مشترک هردوجنس می باشد.

پی نوشت2: معمولا عطرهایی که متعلق به دسته فرِش (تازه) و مرکباتی هستند متمایل به استفاده مشترک هستند.

 

نویسنده : تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

 

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

مقاله در مورد مقالات علمی مقالات عطر نیازمندی های عطر انتخاب عطر خرید عطر خرید ادکلن فرق بین زنانه و مردانه اسانس دیور گرلن ادکلن زنانه ادکلن مردانه قیمت عطر

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت