کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

معمولا برند های تولید کننده عطر و ادکلن و لوازم بهداشتی برای محصولاتشان حجم های متنوعی را تولید میکنند تا دست مشتری را در خرید بازتر بگذارند . ولی به صورت عامیانه معمولا حجم های 50 میل ، 100 میل و 200 میل یک استاندارد است که بیشتر برند ها آن را رعایت میکنند .

 

 

 

 

 

یکی از  دلایل اين است که هرچقدر حجم بيشتري فروش رود سود شركت بيشتر خواهد بود پس براي اينكه خريدار ترغيب به خريد حجم بالاتر شود، هزينه نهايي را نسبت به حجم پايين تر، کمتر در نظر میگیرند . مثلا به جای اینکه 100 میل را 500 هزار تومان بفروشند، 200 میل را 800 هزار تومان به فروش می رسانند.  همان قانون فروش بیشتر، سود کمتر ! با این حال رغبت خرید مردم برای حجم های 200 میل مطمئنا بیشتر خواهد بود چون 200 هزار تومان ارزان تر میتوانند همان عطری را که بسیار دوست میدارند را تهیه کنند . (در مثال فرضی)

یکی از دلایل دیگر، هزینه تولیدات جانبی عطر می باشد . همانند شیشه ادوکلن، جعبه و همچنین حمل و نقل راحت تر و اشغال کردن فضای کمتر .به عنوان مثال به جای تولید 2 شیشه 100 میلی ، یکی شیشه 200 میلی به خط تولید میرود . به طور کلی هزينه توليد یک شيشه ٢٠٠ ميل كمتر از دو عدد شیشه 100 میل خواهد بود .

 

چه زمانی بهتر است حجم های بیشتر را خرید کنیم ؟

زمانی که شما برای هر فصل تعداد عطر و ادکلن هایتان به تعداد انگشتان دستتان نمیرسد، این موضوع روشن است که یا شما نمیخواهید بودجه زیادی را برای عطرهایتان کنار بگذارید و یا دوست ندارید تعداد و تنوع عطرهایتان زیاد تر شود . با این حال عطرهایی که خرید میکنید با تست دقیق و بازخورد گرفتن همراه هست . در این زمان بهتر است بیشترین حجم تولیدی موجود از عطرتان را خرید کنید تا هزینه مصرفی عطرتان به شدت کاهش یابد .

معمولا کلکسیونر های عطر به علت داشتن عطرهای زیاد، واقعا وقت نمیکنند که در دراز مدت عطرهایشان را استفاده و به اتمام برسانند . به خاطر همین است که حجم های کم ترین را خرید میکنند تا هزینه جمع آوری کلکسیون های خودشان را کاهش دهند .

 

علت دیگری که معمولا خرید حجم های زیاد آن معقول است، عطرهای خنک و تابستانیست.

کافیست عطرهای گرم و زمستانی را با عطرهای شاداب و مرکباتی و خنک تابستانی مقایسه کنید . در عمل طول عمر عطرهای گرم روی پوستتان به مراتب بهتر عمل خواند کرد . در تابستان به علت گرمای هوا و بالا رفتن درجه حرارت بدنتان و همچنین خاصیت چگالی مولکول  عطرهای خنک ، سرعت تبخیر عطر روی پوستتان افزایش میابد و شما ناچارید در طول روز بارها عطرتان را استفاده کنید و همین باعث سرعت بخشیدن در مصرف آن عطر ها خواهد بود . پس چه بهتر که حجم های 200 میل  و بالاتر را برای عطرهای خنکتان در نظر بگیرید . تا هم در هزینه نهایی عطر و هم در استفاده بی دغدغه از عطر های خنک خلاص شوید . 

 

نویسنده : تیم مقالات رویال عطر - با همکاری گروه های "DÜFT" و "Iran perfume fans"

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

 

 

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

test perfume size 100ml 200ml 150ml 50ml ساخت و تولید عطر عطرسازی عطرباز کلکسیون عطر خرید ادکلن قیمت عطر سمپل عطر اخبار مقالات عطر حجم های مختلف عطر اندازه های مختلف عطر و ادکلن

پیشنهادهای رویال عطر

 Iris

در کل سود برای شرکت‌ها یکی است. حاشیه سود خودشان را کاملا حفظ میکنند. هزینه تمام شده یک عطر برای یک برند خیلی کم است. از همه این‌ها بگذریم به نظر من یکی از دلایل سیاست هزینه کمتر حجم بالاتر به غیر از تمامی موارد و خط تولید شیشه‌های بزرگ این است که حجم بالاتر خیلی به ندرت فروش میرود شرکت باید این موضوع را در نظر بگیرد که برای مثال شیشه عطر‌های ۳۰ میلیش فروش بیشتری دارند خیلی‌ها برای تست معمولا حجم کمتر را میخرند حتی با اختلاف قیمت کمتر با ۵۰ میل برای همین شرکت‌ها سیاست قیمت بیشتر برای حجم‌های کمتری که بیشترین فروش را دارند میگذارند و برای عطرهای حجیم‌تر قیمت کمتر را میگذارند به نوعی با این کار عدم خواب پولشان را تضمین می‌کنند.

 atghia_at

کامنت بالا رو خوندم دقیقا حس همذات پنداری بهم دست داد :دی چون دقیقا اگر حجم فرضا ۳۰ میل عطرها قیمت معقولتری داشت من قطعا ۳۰ میل میخریدم! علت اینکه علاوه بر بحث هزینه، دلزدگی در خیلی موارد ممکنه پیش بیاد...برای این امر فقط کافیه ببینید اکثر افراد شیشه های عطر ۱۰۰ میل خودشون رو در حالیکه شاید بیش از نصفش باقی مونده رها کردند چون براشون تکراری شده...و نکته اخر اینکه وقتی حجم کمتر رو داشته باشید قبل از اینکه عطرتون فرصت داشته باشه که به مرور زمان تغییری در کیفیتش ایجاد بشه اونو مصرف کردید! همه اینا رو گفتم تا برسم به این نکته که تولید کننده ها با مواردی که گفتم مجبور بودن عطرای ۱۰۰ میل رو کلا جمع کنن بس که رو دستشون می موند...

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت