کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

ماندگاری بالای عطر برای افراد مختلف حکم برکت یا لعنت را دارد. خیلی ها دوست دارند در طول روز عطرهای مختلف را تجربه و استفاده کنند اما عطر در حد قطع کردن عضو ماندگاری دارد و به پوست یا لباس می چسبد .  از طرفی هم عطرهایی تولید میشوند که از نظر ماندگاری واقعا رضایت بخش نیستند . با این حال بسیار پیش آمده است که شما هنگام تست عطر، رایحه آن ها را بسیار دوست داشته باشید حتی قیمت مناسبی هم داشته باشند اما با بررسی ماندگاری و پخش بوی آن از خریدش منصرف شوید . راهکار های رویال عطر را بخوانید تا نگرانی های پخش و ماندگاری عطر ها را تا حد زیادی از خود دور کنید . هدف از ارائه این مقاله آموزش روش هایی است تا ماندگاری و پخش عطرتان (مخصوصا عطرهای خنک) را افزایش و بهبود ببخشید . با مطالعه این مطلب علاوه بر بالا بردن پخش و ماندگاری عطر ، استفاده بهینه و به صرفه ای از آن خواهید داشت.

سلامت و پاکیزگی پوست قبل از عطر زدن :

1- حفظ پاکیزگی پوست یکی از ارکان کلیدی استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی منجمله عطر و ادکلن است . پس قبل استفاده از عطر، یا دوش بگیرید و یا قسمت های کلیدی که باید عطر را روی آن استعمال کنید را خوب بشویید .

2- معمولا مواد شوینده دارای رایحه هستند . بعد از شست و شو یا حمام کردن بلافاصله عطر نزنید ! صبر کنید تا رایحه آن که بسیار فرار می باشد، محو شود و سپس اقدام به پوشیدن عطر خود نمایید.

3- توجه نمایید شما عطر میزنید تا علاوه بر پاکیزگی ، بوی خوبی هم از شما ساطع شود . نه اینکه از عطر وسیله ای برای گم کردن بوی بد عرق یا بدنتان استفاده کنید . این وضعیت برای خودتان هم آزار دهنده خواهد بود زیرا بوی عرق یا بوی بد بدن بلاخره بر بوی عطر غلبه میکند و رایحه اصلی و طبیعی عطر را دچار مشکل میکند. اگر زیاد عرق میکنید، بهتر است دوش گرفتن در طول روز را در دستور کار روزانه خود قرار دهید همچنین از ضدتعریق و بوبرها برای بوی بد زیر بغل استفاده نمایید . اصلاح موهای زاید زیر بغل در کاهش بوی بد بسیار تاثیر گذار است .

4-  قبل استفاده از عطر اطمینان داشته باشید که مورادی همچون زخم یا خراش روباز بر روی پوست خود نداشته باشد، زیرا ترکیب عطر و ادکلن با مایعات بدن بوی نامطبوعی را به وجود می آورد.

 

برای طولانی تر کردن ماندگاری عطر رطوبت و چربی روی پوستتان را بررسی نمایید :

اگر پوستتان دارای چربی ملایم و حتی زیادی است، باید خوشحال باشید چون عطر ها بر روی محیط چرب ماندگاری و طول عمر بیشتری را خواهند داشت . اما اگر پوست خشکی دارید هم نباید نگران باشید . تکنیک هایی که در ادامه مطرح می شوند راه های بسیار مناسبی برای شماست .

یک مثال : عطری را روی مچ دستتان اسپری نمایید . بگذارید ساعت ها از عمر آن بگذرد . مطمئنا پخش بوی آن کاهش پیدا میکند . حال به مچ دستتان کمی اب بپاشید و دوباره آن قسمت را بو کنید . متوجه میشوید که رطوبت چقدر در پخش عطر تاثیر گذار است اینطور نیست ؟ 

 

 روغن وازلین برای افزایش ماندگاری عطر ؟! 

واقعا ناراحت کننده است که بسیاری از سایت ها که ذره ای از عطر و ادکلن نمی دانند،  چرندیاتی بدون هیچ پشتوانه علمی را در سایت هایشان قرار میدهند و مردم را با اطلاعات پوچ و بی معنی و خنده دار گمراه میکنند . چطور میشود از وازلین برای افزایش ماندگاری عطر استفاده کرد در حالی که خودش بوی ناخوشایندی میدهد ! حتی آن هایی که توسط شرکت های تولید وازلین، بدون بو تبلیغ میشوند، برای استفاده در جهت افزایش ماندگاری عطر خوب نیستند.  تنها کاری که این سایت ها انجام میدهند چند کلیک ساده است . کپی و پست . . .  

 

عطر ها با غلظت های مختلفی تولید میشوند . که میتوانید اینجا در مورد آن مطالعه نمایید . همچنین باید بدانیم که عطر های خنک و تابستانی با توجه به مواردی که در آن ها به کار رفته میشود (مرکبات، میوه ها و . . .) دارای ماندگاری کمتری نسبت به عطرهای گرم و زمستانی خواهند بود . نکته دوم غلظت عطر هاست . عطرهای تابستانی اکثرا دارای غلظت های ادوتویلت و ادوکلون هستند و این به معنای استفاده کمِ عطار از روغن های عطر می باشد . هیچوقت نمیشود قدرت ماندگاری و پخش بوی عود را با لیمو مقایسه کرد . عود رایحه ای بسیار قوی ، دودی و تلخ دارد و اکثرا در عطرهای زمستانی استفاده میشود تا در اوج سرمای زمستان، گرمایش برایتان لذت بخش باشد . در حالی که رایحه لیمو مسلما برای عطرهای تابستانی مناسب تر است تا در روز های گرم تابستان احساس شادابی و خنک بودن را در شما به وجود آورد .

درنیای عطر اگر از نظر ماندگاری بخواهیم برای عطرهای خنک بهاری و تابستانی نمره یا شماره ای را در نظر بگیریم ، 2 ساعت عددی ضعیف، 3 الی 5 ساعت عدد متوسط و بالای 6 ساعت عددی بسیار ایده آل برای ماندگاری عطرها محسوب می شود .

درحالی که این اعداد برای عطرهای گرم و زمستانی خیره کننده تر میتواند باشد . هوای سرد باعث میشود عطر کندتر تبخیر شود در حالی که روزهای گرم تابستانی باعث سریع تر تبخیر شدن عطر خواهد شد . یکی از علت های مهم کاهش ماندگاری در تابستان همین قضیه می باشد . حال غلظت عطر های تابستانی و نت های شاداب مرکباتی عطرهای تابستانی را هم به این مشکل بیفزایید . فکر میکنم باید به عطرهای تابستانی کمی حق بدهیم اینطور نیست ؟ 

 

استفاده از کرم ها، افتر شیو ها و روغن های بدون بو جهت بالا بردن ماندگاری و پخش عطر ها :

1- ابتدا مطمئن شوید که نقاط کلیدی بدنتان تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و عطر باشد .

2- توجه نمایید ماده ای که استفاده می کنید حتما باید بدون بو باشد تا رایحه عطرتان را تغییر ندهد .

3- ابتدا مقداری مشخص از کرم یا افتر شیو را بر روی کف دستتان بریزید .

4- سپس چند پاف از عطر را روی آن اسپری کنید .

5- بعد از اسپری کردن، با انگشتتان، عطر و کرم را مخلوط کنید و سپس به قسمت های کلیدی بدنتان بمالید . 5 دقیقه ای صبر کنید تا کرم یا افترشیو خوب روی پوستتان جذب گردد . حال نوبت استفاده از عطر می باشد . به هر قسمت از نقاط کلیدی بدنتان، 2 الی 3 پاف اسپری کنید . با این روش ماندگاری و پخش عطرتان تغییر محسوسی خواهد کرد که مطمئنا برایتان لذت بخش خواهد بود .

گیف ست های عطر (ست های هدیه) به همراهشان شامپو ، افترشیو یا کرم های مرطوب کننده ای وجود دارد که رایحه آن های دقیقا همانند عطر اصلی می باشد و در بالا رفتن پخش و ماندگاری عطر ها نقش بسزایی را ایفا میکنند . 

 

 

استفاده از تکنیک لایه لایه یا لایه بندی (Perfume Layering) برای افزایش ماندگاری و پخش بوی عطر ها :

بگذارید با یک مثال این تکنیک را برایتان توضیح دهیم . یک نقاش زمانی که میخواهد دیوار یا دربی را رنگ کند، ابتدا 1 الی 2 بار آن را به صورت سطحی رنگ میکند و بعد از خشک شدن ، رنگ نهایی را بر  روی آن اعمال میکند . با این کار طول عمر رنگ افزایش میابد. تکنیک لایه لایه دقیقا به همین نکته اشاره دارد .

1- ابتدا مطمئن شوید که نقاط کلیدی بدنتان تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و عطر باشد .

2- سپس به هر قسمت از نقاط کلیدی بدن، حداقل 2 پاف اسپری نمایید . روش درست اسپری کردن را اینجا بخوانید .

3- چند دقیقه صبر کنید تا عطر به خوبی خشک شود . سپس به همان قسمت هایی که بار اول عطر را اسپری کرده بودید، با همان مقدار اولیه عطر اسپری کنید . 

 

کلیک کن تا عضو کانال رویال عطر بشی

 

نویسنده : تیم مقالات رویال عطر (با همکاری گروه طرفداران عطر ایران )

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

 

برچسب هایی نوشتاری : ماندگاری بوی عطر,بوهای عطر,بوی بدن, قیمتی مناسب ,بوی عطر,ماندگاری,ماندگاری بوی عطر, مایعات بوی عطر,ماندگاری, , ساعت,پوست سالم, پوست, بدن, بوی بدن ,بوهای عطر,بوی بدن, قیمتی مناسب, فروش عطر و ادکلن مردانه و زنانه،روش افزایش ماندگاری و پخش بوی عطر، پخش بوی عطر را افزایش دهیم ,ساعت,پوست سالم, پوست, بدن, بوی بدن, آرایشی مناسب, بوی عرق, , آرایشی مناسب, بوی عرق, مایعات ماندگاری عطر را افزایش دهید!، اینگونه ماندگاری عطر را افزایش دهید!، پرفیوم نیوز،  ، راهی برای بالا بردن پخش بوی عطر، ماندگاری بوی عطر  طریقه صحیح عطر زدن  - چگونه ماندگاری بوی عطر را افزایش دهیم - راه های ماندگاری بیشتر عطر و ادکلن

ماندگاری عطر افزایش ماندگری عطر پخش بوی عطر ماندگاری ادکلن روش های عطر زدن بوی عرق بوی بدن مقالات علمی مقاله ای در مورد ماندگاری بوی عطر دانلود مقاله بالا رفتن ماندگاری عطر چی کار کنم عطرم بیشتر بمونه ترفندهای فوق العاده جالب برای ماندگاری عطر راههای ماندگار کردن بوی عطر و اودکلن

پیشنهادهای رویال عطر

 husseinr

بسیار مفید و کاربردی. مرسی

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت